نتایج جستجو برای عبارت :

لاریجانی رفت|جهان را به ما سخت کردی، بعید است خداوند ما برتو آسان بگیرد

خداوند، خود دلیل بر خویشتن است. به اوست که جهان قائم است و به اوست که می‌توان جهان را شناخت. و خلیفۀ او بر زمین کثرات و رنج‌ها، انسان است. انسان مظهر نمایش اوست؛ اگر به او نظر کند و جز او نبیند. و شهید نظر به وجه الله می‌کند و در خون خویش، دلیلی ست بر وجود خداوند. 
هر که تمنای دیدار خداوند را دارد به شهید بنگرد که چگونه با جان خویش به او اشاره می‌کند.
بسم الله الرحمن الرحیم
یک سؤالی که بسیار تکرار میشود و جواب صریح و واضحی در روایات دارد
اینکه خداوند با اشخاصی که خدمات بسیاری برای بشریت داشته اند ولی اهل گناه بوده اند ویا شیعه نبوده اند مانند ادیسون و پاستور و رازی و فلمینگ چه برخوردی میکند؟
درجواب باید عرض کنم 
در جهان بعدازمرگ مالکیت خصوصی نداریم هرچه هست ملک خداوند است 
وملاک خداوند با ملاک ما در سنجش ایمان افراد بسیار متفاوت است
در مطالب قبل آنچه در مورد پرستار مسیحی آمریکایی نوشتم
آسان چت
جهت چت در چت روم آسان و چت بدون عضویت  از طریق کلیک بر روی تصویر زیر وارد چت آسان شوید
چت آسان

آسان چت , ساده چت , روم آسان , چت بدون عضویت , چتروم آسان , سایت آسان چت , وبلاگ آسان چت , گروه تلگرام آسان چت , آسان چت اصلی , چت روم بدون عضویت , چت کردن آسان , آدرس جدید آسان چت , سایت جدید آسان چت

چت|آسان
چت روم|آسان
چت روم باران عشق , باران چت , سون چت , ساده چت اصلی , آدرس یاب آسان چت
ایمان داشته باشید
سوره ی مریم را که باز میکنی دنیایی سراسر از شگفتی میبینی...
از دعای حضرت زکریا برای درخواست فرزند در نهایت پیری و نازایی تا تولد بدون پدر حضرت عیسی و سخن گفتن در گهواره ی او و...  اما نکته ی جالب اینجاست   ---> قَالَ رَبُّکِ هُوَ عَلَیَّ هَیِّنٌ ۖ  <---
پرودگارت گفت ، این کارها نزد من بسیار آسان است... (سوره مریم آیه ۲۱)
یعنی خداوند شگفت انگیزترین کارها برای ما را، آسان ترین کارها برای خود میداند 
و جالب اینجاست این جمله را چند
 سوره_مریم آیه ۹
قَالَ کَذَٰلِکَ قَالَ رَبُّکَ هُوَ عَلَیَّ هَیِّنٌ وَقَدْ خَلَقْتُک َمِن قَبْلُ وَلَمْ تَکُ شَیْئًا
(فرشته وحی به زکریا چنین گفت): اما پروردگارت فرمود: این کار بر من آسان است، (زیرا) پیش از این من تو را آفریدم در حالی که چیزی نبودی
 تفسیر_و_توضیح:
حضرت زکریا از خدا فرزند خواست و خداوند دعایش را اجابت کرد.
حضرت زکریا به خداوند عرضه داشت چه‌طور ممکن است در حالی که من ناتوان هستم و همسرم نازا؟!
ولی خداوند در جواب می‌فرماید: این
سلام.
در مطلب اول قصد داشتم دلایل علمی برای وجود داشتن خداوند بیان کنم.
اما هر چی فکر کردم دیدم خیلی امر بدیهی هست که بخوایم ثابت کنیم این دنیا به این عظمت و نظم و بزرگی ، دارای خالق بزرگ و متفکر و قدرتمندی هست.
..........
از کوچیک ترین ذره کیهان تا بزرگترین جرم آسمانی ، دارن از یک سری قوانین و مقررات پیروی می کنن که مهال ممکنه همینطوری شکل گرفته باشه و قطعا یه موجود (خداوند) با قدرتی باور نکردنی و علمی تمام و کمال اون رو ایجاد کرده.
...........
من فکر می ک
هل مِن مدّکر؛ آیا پند گیرنده ای هست؟
میتوان به همه چیز با چشم عبرت و پند آموزی نگاه کرد.دوستی میفرمود: چند باری پیش آمده که در اوج مشکلات و فشارهای فکری و روحی، نوع رفتار کودکم باعث شده آن مشکل فکری برایم حل و آسان شود.نوع رابطه و وابستگیِ کودک به پدر و مادر، بسیار الگوی خوبی برای درس گرفتن جهت «چگونگی رابطه‌ی ما با خداوند» میتواند باشد، چرا که خداوند ارحم الراحمین است، و محبت و رحمت پدر و مادر، پرتویی از محبت بیکران الهی است.و قرآن حکیم، قرن
در یک روز گرم بهاری هوای دلم ابری است .... 
ابرهایی که با احساس بارور شده اند ....
دلم برای ماندن در مسیر احساس، از هر لحظه آماده تر است ...
همچون صیدی که بی تاب شکار شدن باشد میخوام بگریزم از شکارچیان خوش رنگ ....
راهم آسان نیست ولی تو هستی ....
پس آسان است ....
درد زیاد است ولی دوا هست ....
پس آسان است ...
دیو هست ولی فرشته بسیار است ....
پس آسان است ....
آسان چت
برای چت آسان و بدون عضویت وارد بهترین چت روم فارسی شوید
برای ورود به چت روم اسان روی تصویر زیر کلیک کنید

آسان چت قدیمی , سون چت , چت روم باران عشق , چت روم موبایل , چت باران
برای ورود به چت روم روی تصویر بالا کلیک کنید
چت|آسان
حقیقت توسل
بخش دوم

فاعلیت طولی خداوند
<<توحید افعالی>> به این معناست که هیچ فعلی در جهان هستی بدون اراده و اذن خداوند محقق نمی‌شود بنابراین باید به تفاوت بین <فاعل مستقل >و< فاعل غیر مستقل >توجه دقیقی داشته باشیم .
مثال اول : خداوند در برخی آیات قرآن ضلالت و هدایت را به خودش نسبت می دهد و می فرماید:<< یضل را من یشا و یهدی من یشا >>[1]خدا هر کس را بخواهد و *شایسته بداند* گمراه می کند و هرکس را بخواهد و* لایق بداند* هدایت می کند اما د
ستایش
به‌نام خ‍داوند جـــان و خـــرد

کــــــزین برتر اندیشه بر نگذرد
با نام خدایی آغاز می‌کنیم که آفریننده روح و عقل و آدمی است‏؛ هیچ فکری نمی‌تواند از این اندیشه بالاتر و برتر برود.
خداونـــــدِ نـــام و خــداوندِ جای

خــــــــداوندِ روزی دهِ رهنمای
او خدایی است که آفرینندۀ همه چیز است؛ جهان مادری و جهان آخرت، خدایی که روزی می‌رساند و راه را به ما نشان می‌دهد.
خداونـــدِ کیوان و گردان سپهــــر

فــــــروزندۀ مـاه و ناهید و مهر
خ
بنام خداوند مهر خداوند نیک خداوند آگاهی
سلام
عرض احترام دارم خدمت. همراهان عزیز مبحث شعر و قوالب آن
جلسه چهاردهم با اندکی تاخیر به روز رسانی شد. 
از اینکه در ارائه این مطلب وقفه ایجاد شده، عذرخواهی می کنم. 
از اینکه در این راه، مشوق. و همراه ما هستید، از شما تشکر می کنم. 
با عشق و مهر
مریم راد " واژه
سر آغاز
به نام خداوند جان آفرین............حکیم سخن در زبان آفرین
خداوند بخشنده دستگیر..........کریم خطابخش پوزش پذیر
به درگاه لطف و بزرگیش بر..........بزرگان نهاده بزرگی ز سر
به امرش وجود از عدم نقش بست........که داند جز او کردن از نیست هست؟

بوستان حضرت سعدی،در نیایش خداوند،سرآغاز.

سلام برتو     که زیباترین  شیرین ترین  و  پرنشاط ترین کلمه  سلام است 

سلام برآسمان و زمین   و سلام برعشق 

هیچ بارانی ردپای خوبان را از کوچه های خاطرات نخواهد شست

دوست داشتن فقط گفتن نیست

گاه سکوت است

گاه نگاهی مهربان است

گاه دعا از دل و جان است

و گاه یک پیام  

هَللویا : کلمه‌ای عبری به معنایِ "خداوند را بستایید" که غالباً در تورات آمده ، و بسیاری از سرودهای مذهبیِ مسیحیان و یهودیان با آن شروع می‌شود . در مزامیر داوود (تورات ، کتاب زبور) این کلمه در آغازِ چندین مزمور نقل شده ؛
"هللویا ، خداوند را حمد بگوئید" (مزمور ۱۰۶) ،
"هللویا ، خداوند را به تمامی دل حمد خواهم گفت" (مزمور ۱۱۱) ،
"هللویا ، خوشا به حالِ کسی که از خداوند می‌ترسد" (مزمور ۱۱۲) ،
"هللویا ، ای بندگان خداوند تسبیح بخوانید" (مزمور ۱۱۳) ؛
جمله‌
به نام خدای جهان مبین                                                                          خداوند خورشید و ماه نگین 
خدای غنی و خدای علیم 
                          خدای کریم و هو رب المبین 
به نام خدای خزان و زمین 
                          که دارنده مور جان  قرین 
خدای حمید و خدای مجید 
                           که ملک الزمین سما و الامین 
خداوند احسان و فرزانگی 
                           ز جود کرم فخر مجد برین 
خدای رحیم و خدای عظیم 
                           خدای م
قصه طرماح را به خاطر داری؟نامه پدرت را برای معاویه می برد و یک سلام بلند بالا میدهد...می گوید سلام برتو ای پادشاه...معاویه می پرسد چرا ما را امیر مومنین خطاب نمی کنی؟می گوید مومنین ما هستیم و چه کسی تو را بر ما امارت داده که تو را امیر بخوانم؟....طرماح را به خاطر آوردی؟یادت هست زانو به زانویت نشست و از کوفیان گفت برایت حرف زد و بعد تو اجازه دادی که برود سوی قبیله و عیالش....رفت که برگردد....برگشت اما دیر...سرها روی نیزه بود...حسین،ماه جهان م....من سال ها
ازم پرسید به نظرت خدا برای چی دیده نمیشه؟
قبل از اینکه من بخوام جوابمو بگم خودش گفت: 
خداوند از شدت ظهوره که دیده نمیشه!

+فکر کنید بهش.
اینَما تُوَلّوا فَثَمَّ وَجهُ اللهِ
به هرکجا که رو کنید به خداوند رو کرده‌اید.  ۱۱۵ بقره.
+عنوان: جمله‌ی خداوند به حضرت موسی علیه‌السلام که درخواست دیدن خدا را داشت. آیه ۱۴۳ اعراف.
توکل چه کلمه زیباییست...
اجازه دادن به خداوند که خودش تصمیم بگیرد
تنها خداوند است که بهترینها را برای بندگانش رقم میزند
فقط بخواهیم و آرزو کنیم، اما پیشاپیش شاد باشیم 
ایمان داشته باشیم که رویا هایمان همچون بارانی در حال فرو ریختن اند
چرا که خداوند نه به قدر رویاهایمان بلکه به اندازه ایمان و اطمینان ما انسانهاست، که میبخشد.
احکام اسلام آسانترین احکام در بین تمام ادیان جهان است و نماز در این میان، سیمای اسلام است. این فریضه -طبق حدیث معراج- در ابتدا قرار بود 50 مرتبه در روز باشد که سپس به 5 مرتبه تقلیل یافت؛ با اینهمه، چرا گاهی برای ما مسلمانان، ادای نمازهای واجب روزانه و به طور خاصّ نماز اوّل وقت سنگین می‌نماید؟
خداوند در قرآن فرموده: «واستعینوا بالصّبر و الصّلوة و إنّها لکبیرةٌ إلّا علی‌الخاشعین» (بقره -45). امام علی(ع) در حدیث معرفت در تفسیر این آیۀ شریفه می‌فرم
صوفی می خواهد خدا را این جا و اکنون بشناسد. او نمی خواهد مانند دیگران تنها به شیوه انفعالی طبق اراده خدا زیست کند. او می خواهد در هر لحظه از زندگی خویش با جهاد اکبر طبق اراده خدا زیست کند. او می خواهد پیوسته به یاد خدا باشد، و به همین دلیل می خواهد از جنبه بیرونی به جنبه دورنی بگراید.
تصوف به یک معنا درون گرایی در اسلام است. تصوف همان رازورزی یا mysticism است و به رازهای الهی مربوط می شود. این واژه در لاتین به معنای بستن دهان و سکوت است. گذر از جهان صو
به نام خدای جهان مبین                                                                          خداوند خورشید و ماه نگین 
خدای غنی و خدای علیم 
                          خدای کریم و شفیع  مبین 
به نام خدای خزان و زمین 
                          که دارنده مور جان  قرین 
خدای حمید و خدای مجید 
                           که ملک  زمین سما و امین 
خداوند احسان و فرزانگی 
                           ز جود کرم فخر مجد برین 
خدای رحیم و خدای عظیم 
                           خدای متین و
یادداشت زهره پورفرج مسئول واحد سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز عضو دفتر تحکیم وحدت پیرامون اعلام عدم کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات مجلس
جهان را به ما سخت کردی، بعید استخداوند ما برتو آسان بگیرد 
تازگی ها شنیدیم که آقای علی لاریجانی فرموده‌اند: سه دوره چهارساله وکیل مردم قم بودم و برای من افتخاری بود که بتوانم به این مردم خدمت کنم اما در این دوره از انتخابات مجلس برنامه ای برای حضور ندارم.
این را در حالی گفته‌اند که کمت
بسم الله الرحمن الرحیم
یک نفر بازبان و رفتارش بر دلم زخم میزند آنقدر دلم میشکند که چند دقیقه بی اختیار اشک میریزم هرچه سعی میکنم جلو این اشک های مزخرف(که حالم اخیرا ازاین جنس اشک ها بهم میخورد) راکه باعث سردرد با زبان روزه میشود بگیرم،نمیشود
در دلم حس بدآمدن و دوست نداشتن آن شخص ایجاد میشود دلم میخواهدمثل سابق به خدا بگویم ببین ببین نمیذارن بندگی کنم ببین حالِ خوشمو ازم میگیرن...
(دختر بی بی سابق در این موارد هی حرص میخورد و در خودش میریزدبرا
هر طور که فکر می‌کنم از حکمت خداوند به دور است.
از عقلانیت هم به دور است...
اصلا از همه چیز به دور است!!!
در جنگی خصمانه مقابل دشمن، پیروز شوی و خاکت را پس بگیری
فرماندهان زیادی شهید شوند درست...
دوستداران حق، نوربالا زنان در دامان سید الشهدا جای بگیرند، درست...
اما خداوند همه خوب‌ها را ببرد و کسی دیگر نماند؟!
کسی به خوبی آنان که رفته‌اند نماند که بار روی زمین مانده را بردارد؟!
یعنی هر چه امثال شهید همت و باکری و باقری و ... بودند رفتند و پرکشیدند و
خرید پمپ های 200 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
  "آغاز عصر ظلمت، واقعه ی کربلاست؛ آن جا که برای اولین بار و آخرین بار معصومی، نه به اراده و دستور یک حاکم ظالم و یا ضرب شمشیر انسانی شقاوت پیشه، که با اراده ی جمعی مردم به شهادت می رسد؛ تا از این راه به خداوند اعلام کنند که نمی خواهند سر به سوی آسمان بلند کنند، نمی خواهند واسطه ای از آسمان برایشان بگوید، نمی خواهند نور را ببینند. هر سال شیعیان در این روز بر سر می زنند و اشک می ریزند تا خداوند توبه ی انسان را بپذیرد و آن واسطه را بفرستد تا نور باز
کسوف خداوند
کسوف خورشید گرفتگی است؛ زمانی که مانعی در رسیدن نور مستقیم خورشید به زمین ایجاد می شود. اما مگر خداوند نیز کسوفی دارد؟
این عنوان کتابی است از ماتین بوبر؛ فیلسوف و متأله اتریشی که با درک سالهای جنگ جهانی اول و دوم، به بینشی بسیار عمیق و متعالی از حضور خداوند نایل شد.
از منظر بوبر کسوف خداوند کسوف نور الهی است؛ در واقع چنین است مشخصه برهه ای تاریخی که اینک جهان از سر می گذراند. درست مانند کسوف خورشید که در نفس خورشید تغییری روی نداد
در مورد ذات خدا گفتیم که قابل شناخت نیست و سئوال مطرح شد که وقتی ذات خدا قابل شناخت نیست اصلا چگونه ما خدایی را میشناسیم یا خدا شناخته میشود؟پاسخ هم این بود که از طریق تجلی صفات.
صفت چیست؟ صفت کلمه ایست که اسم را توصیف میکند.در مورد خداوند هم این صفات هستند که به ما شناخت می دهند خداوند کیست و چیست.
اهل ایمان به دونوع صفات در مورد خداوند اعتقاد دارند:صفات ذاتصفات فعل(فاعلی)
"صفات ذات" یعنی هرآنچه که با خودِ خدا سنجیده میشود بدون اینکه چیزی در مق
ما باید به خداوند توسل جوئیم و از ایشان کمک بخواهیم هرچند وظیفه داریم در راه خدا فعالیت و فداکاری کنیم و صداقت و ایمان و فداکاری خودمان را به نمایش بگذاریم و در راه گره گشائی و مشکل گشائی و نان رسانی بی نهایت تلاش کنیم و چراغ روشن نمائیم و در تقویت این چراغ از دیگران هم کمک بخواهیم و این به معنای توسل به خلق نیست چون خداوند فرموده است در کارهای نیک همدیگر را یاری کنید کمک کنید 
صخا خدمتی همراه با صداقت و ایمان می باشد  تائب فداکاری کرد شما هم ه
‍ تقدیم به همشهری عزیز امیر حسین اسفندیار ،کاپیتان تیم ملّی  والیبال جوانان جمهوری اسلامی ایران

آمدی با مدال و عنوانت
کرده ای شاد قلب ایرانت
شهرو ده ،نقطه نقطه ی کشور
ای بقربانِ قدّو دستانت
خیره شد چشم عالمی برتو
بر حکومت به توپ و میدانت
غرق شادی نموده ای شهرت
خوش بُوَد عُمرو روزگارانت
دور باد از تو چشم بد ، ای عشق
از تو و خیل غمگسارانت
یک تنه لشکری شدی آقا
خط شکستی بلطف یزدانت
شده خورشید عالم آرا ، تو
با کمک از خدا و یارانت
دستمریزاد پهلوا
به نام خداوند جان و خرد
✅کارها را شمردن آسان است         فکر و تدبیر کار دشوار است(پروین اعتصامی)
✳️در شرکت ها هزاران حسابدار هر روزه به ثبت و ضبط معاملات مالی مشغولند. انجام امور حسابداری و مالی، هر ساله هزاران هزار تومان بودجه سازمان ها را می بلعد. آیا این همه، تنها برای آن است که دارایی و بدهی سازمان خود را بشماریم؟ که به گفته پروین، این قسمت (آسان) کار است. ولی آن چه که این همه تلاش را در واحد های مالی و حسابداری به راستی توجیه می کند، بهره
به نام خداوند جان و خرد
✅کارها را شمردن آسان است         فکر و تدبیر کار دشوار است(پروین اعتصامی)
✳️در شرکت ها هزاران حسابدار هر روزه به ثبت و ضبط معاملات مالی مشغولند. انجام امور حسابداری و مالی، هر ساله هزاران هزار تومان بودجه سازمان ها را می بلعد. آیا این همه، تنها برای آن است که دارایی و بدهی سازمان خود را بشماریم؟ که به گفته پروین، این قسمت (آسان) کار است. ولی آن چه که این همه تلاش را در واحد های مالی و حسابداری به راستی توجیه می کند، بهره
وقتی آدما به هیچ صراطی مستقیم نیستنتو هم یه جوری باشکه نه محبت زیادیت بزنه زیر دلشوننه نامهربونیت بشینه تو ذهنشونیه جوری باش، اونجوری که دلت می خوادعاشق شواما عاشق چیزای قشنگدلتو یه جا اسیر نکنعشق، که فقط عشق زن و مرد نیستدور و برتو خوب نگاه کنیمی بینی خیلی چیزا هست واسه دوست داشتنفقط یادت باشههمیشه مغزتو با دلت تنظیم کنخودتو با خودت نه با هیچ کسکه اگه غیر از این باشه بازم یه جای کار می لنگه
خوشبختیو هیچ کس به هیچ کس نمی ده جز خودتاگه حواست
«خداوند» که نیست خدایی مگر آن زنده پاینده ، خواب سبک و سنگین درنگیردش، آنچه در آسمانها و زمین است از آن اوست ، کیست آنکه نزد او شفاعتی کند؟ مگر به اذن او ، می داند ، آنچه در پیش روی و پشت سر دارند، و به چیزی از علم او احاطه نیابند، مگر بر آنچه بخواهد، کرسی فرمانروایی اش آسمانها و زمین را فراگرفته، و نگهداشت آنها بر او آسان است، و اوست والای عظیم (255)  در دین اکراه نیست، راه فرا رفتن از فرو رفتن به روشنی بیان شده است، و هرکس به طاغوت کافر و به خدای
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
خودتان قضاوت کنید
اگر مردم ایران که اکثریت خود را از محبان حضرت اباعبدالله الحسین معرفی میکنند یک جمله را از آقا می‌پذیرفتند و با تمام وجود به آن عمل میکردند بنظر شما چند روز نیاز بود تا مردم ایران تمام رگه های فرهنگی و اخلاقی جهان را در دست بگیرند و مانند گذشته با اخلاق ترین مردم جهان شناخته شوند
از تمام مخاطبان عزیز تمنا دارم به این حقیقت فکر کنند...
مولایمان اباعبدالله الحسین علیه
به نام خداوند جان آفرین          حکیم سخن در زبان آفرین             خداوند بخشنده ی دستگیر         کریم خطا بخش پوزش پذیر           پرستار امرش همه چیز و کس    بنی آدم و مرغ و مور و مگس          یکی را به سر ،برنهد تاج بخت    یکی را به خاک اندر آرد ز تخت
آیا به نظر شما صفر واقعا یعنی هیچ و نیستی؟
کمی فکر کنید.
شاید اگر به شما بگویند جهان از هیچ به وجود آمده نپذیرید. چون فکر می کنید هیچ(0)چیزی را در بر ندارد!
اما به نظر من هیچ(0) در واقع یعنی همه چیز و کل.
برای درک نظر من هیچ یا همان صفر را یک مجموعه بدانید ، و به عنوان کل به آن نگاه کنید.
در واقع صفر حاصل منفی بی نهایت تا مثبت بی نهایت است و اگر به درون مجموعه صفر برویم بی نهایت چیز می توانیم ببینیم.
به نظر من ممکن است جهان ما نیز همین گونه باشد ، یعنی ف
✍️امام علی(ع) در خطبه‌اش فرمودند:
به خداوند پناه می‌برم از گناهانی که نیستی را نزدیک می‌کند. یک نفر گفت آیا گناهانی هست که فناء را نزدیک کند؟ فرمودند: بله قطع رحم. به درستی که خانواده‌ای که با هم جمع شوند و مواسات نمایند با یکدیگر، خداوند رزق آن‌ها را زیاد می‌فرماید. و خانواده‌ای که از هم جدا شوند و از یکدیگر ببرند خداوند ایشان را از توسعه در رزق و طول عمر محروم می‌فرماید هر چند اهل تقوی باشند!
گاهی در مواقع بیکاری به خلقت های خداوند فکر می کنیم به این خلقت هایی که انسان را شگفت زده می کند.
از جمله این نعمت ها این است که خداوند ما را به گونه ای خلق کرده است که ما هم می توانیم یک گوینده را خلق کنیم که می تواند به کسانی که سخنان آن را می شنوند رسم زندگانی را بیاموزد.
نام آن گوینده کتاب است.
به نام حی داورخداوند عادل و دادگر 
دعا از معنی کلمه درخواست و دعوت است.دعوت از کی؟ از طرف خواهندههنگام دعا شما چیزی را می خواهید .این دعوت از طرف کس دیگری است .از طرف منشاء ی که توان بخشیدن و توان اجابت دارد .در واقع دعا درخواست دعوت و اجابت از بزرگی است. دعا از برای خواستن حاجت از خداوند یعنی درخواست اجابت از طرف خداوند .از طرف آن بزرگی که دریای رحمت و بخشش و جود و کرم است  و منتظر درخواست است تا ببخشد .
این موازنه را مورد توجه قرار دهید .در خواس
با توجه به اهمیت واقعه ی غدیرخم در جهان اسلام، ابتدا باید به دستورات خداوند و استشهاد پیامبر (ص) و نزول آیات قرآن در این زمینه توجه داشت؛ زیرا خداوند و پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) زمینه این رویداد بزرگ اعتقادی و تاریخی را رقم زده اند و تأیید و نصرت آن پرداخته اند. در اینجا به تفسیر 13 آیه ای که در این رویداد بزرگ بشری نازل شده است، می پردازیم. در واقعه غدیر، 3 آیه مهم و مطرح بر پیامبراسلام، حضرت محمّد (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل گشته
#حدیث_مهدوی 
امام حسین(ع)
لو لم یبق من الدنیا إلاّ یوم واحد لطوّل اللّه عزّ وجلّ ذلک الیوم حتّی یخرج رجل من ولدی یملأها عدلاً وقسطاً کما ملئت جوراً وظلمًا، کذلک سمعت رسول اللّه صلی اللّه علیه وآله یقول.
اگر از عمر این جهان تنها یک روز باقی مانده باشد خداوند آن روز را طولانی می‌سازد تا مردی از فرزندان من ظهور کند و جهان را همانگونه که از ظلم و جور لبریز گشته است از عدالت پر سازد. این واقعیت را همین گونه پیامبر خدا ـ صلّی اللّه علیه وآله ـ فرمود.
پیرمرد غضب آلود و با لحنی کاملا جدی،مستقیم به چشمانم خیره شد و با نهیب گفت "بترس از معصیت شاهدی که خود صیاد و قاضی است.".همین یک جمله! آخرین هشدار را به من داد.{اما گوش شنوا کو؟؟}
انَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصادِ .خدای تو در کمین است.این جمله ی خبری است.گویا سرّ درونم برایش فاش شده بود. خداوند اصلا دوست ندارد بنده اش را اینچنین ببیند. خداوند بسیار بیزار است و قطعا باعث برانگیختگی خشم و ناراحتی خداوند میشود.خداوند در کمین است و هر لحظه به تو احاطه کام
علی اصغر(ع) فرزند کوچک امام حسین(ع) و حضرت رباب دختر امرءالقیس است که با تیر سه شعبه حرمله بن کاهل اسدی به شهادت رسید. مصیبت علی اصغر(ع) برای حسین(ع) جان فرسا بود چنان که گریست و به خداوند عرض کرد: خدایا خودت میان ما و این قوم داوری کن. آنان ما را فرا خواندند تا یاری کنند ولی برای کشتن ما کمر بسته‌اند. در این لحظه ندایی از آسمان رسید که: ای حسین(ع) در اندیشه اصغر(ع) مباش، هم اکنون دایه‌ای در بهشت برای شیر دادن به او آماده است. شب هفتم، شب رضاست. حسین(
حضرت می­فرماید: سیاست آن است که حقوق خداوند، و حقوق زنده‌­ها، و حقوق مرده‌­ها را رعایت کنی.
 اما حقوق خداوند؛ پس عبارت است از انجام آنچه که خواسته خداوند است و پرهیز از آنچه که او نهی کرده است.
     و اما حقوق زنده‌­ها، 
آن است که به وظیفه خود در برابر برادرانت عمل کنی و از خدمت امت خویش بازنمانی 
و تا زمانی که ولی امر مسلمین با امت خود صادق است، با او صادق باشی 
و هنگامی که وی از راه راست منحرف شد، عقیده‌­ات را رودرروی او اظهار کنی 
     و ام
خداوند گفته به والدین تون نیکی کنید، حالا تکلیف اون هایی که مورد ظلم والدین شون قرار میگیرند چیه؟، دیگه بدبخت تر از کسی که والدینش هم بهش ظلم کنند وجود نداره، دیگه ظلم غریبه پیشکش،  آیا فقط آق والدین وجود داره یا آق ولدین هم وجود داره، به نظرتون خداوند برای این جور مواقع چه تعبیری اندیشیده؟
این درسته که مثلا پدر مادرتون حتی اگر شما رو زد و کشت باز هم حق نداریم چیزی بگیم، خداوند که اینقدر دقیقه و کوچکترین کار خیر و شر ما رو میبینه و حساب میکنه
به نام خدای مهدی عج

امام خمینی ره:
ما امروز دورنمای صدور انقلاب اسلامی را در جهان مستضعفان و مظلومان بیش از
پیش می‌بینیم و جنبشی که از طرف مستضعفان و مظلومان جهان علیه مستکبران و
زورمندان شروع شده و در حال گسترش است، امیدبخش آتیه روشن است و وعده
خداوند تعالی را نزدیک و نزدیکتر می‌نماید. گویی جهان مهیا می شود برای طلوع آفتاب ولایت از افق مکه معظمه و کعبه آمال محرومان و حکومت مستضعفان.» (صحیفیه نور امام،ج17،ص480)https://farsi.rouhollah.ir/library/sahifeh-imam-khom
تاوان فریب!
مردی پشت بر الاغش، در حالی که تکه ای علف تازه را با ریسمانی به سر چوبی بسته و آن را روبروی حیوان آویزان کرده، نشسته بود.  حیوان بیچاره همانطور که به طمع خوردن علف، ساعت ها پیش می رفت، مرد را نیز جابجا می کرد.
مردم با دیدن این صحنه به هوش و درایت مرد احسنت می گفتند، که ناگهان پیامبر .ص. را دیدند که با خشم آنها را  نظاره می کند.
پیامبر فریاد زد: ای مرد! آیا از خداوند حیا نمی کنی که مرکبت را فریب می دهی؟.
مرد متعجب و شرمگین گفت: ای رسول خدا!
برایِ من
پیامبر اکرم(ص) می‌‌فرمایند: اگر کسی هم و غمش دنیا باشد و دلبستگی به آن داشته باشد اول مصیبتش این است که خداوند به او اعتنا نمی‌کند و دست عنایت خود را از روی سر او برمی‌دارد و بدا به حال کسی که دست عنایت خداوند روی سر او نیست و حق تعالی او را به خودش واگذاشته است.
ادامه مطلب
حقیقت توسل و اقسام آن

بخش اول
مقدمه
یکی از مسائل اختلافی بین مسلمانان و وهابیان بحث توسل به ارواح اولیای الهی است که وهابیان با شتابزدگی و بدون فهم حقیقت توسل راه خود را از سایر مسلمانان جدا کرده و این کار را شرکت تلقی می‌کنند برای بیان حقیقت توسل به چند اصل اعتقادی را که در آیات و روایات آمده است تبیین می کنیم

توسل
توسل در لغت از ماده^ وسل ^و به معنای وسیله قرار دادن چیزی برای رسیدن به مقصود است[1]منظور از توسل در اصطلاح شرعی همان واسطه قر
برای یادگیری آسان ریاضی چکار کنیم
روش های یادگیری آسان در ریاضی چیست؟ چگونه می توان در درس ریاضی پیشرفت کرد؟
برخلاف تصور ذهنی خیلی از دانش آموزان، ریاضی از دروسی است که اگر راه
درست خواندن آن را فراگیرند، جالب و لذت بخش می باشد. ریاضی در پرورش ذهن
دانش آموز و آموزش چگون اندیشیدن به او کمک می کند. بیش از نیمی از دانش
آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی در درس ریاضی مشکل دارند.
روشهای یادگیری آسان در ریاضی
موارد زیر جزء روش های یادگیری آسان در ریاض
ونیز انحضرت ع فدمود هر گاه بناصبی ها و هم نشینی انها گر فتار شدی پس مانند کسی باش که روی سنگ سرخ شده نشسته باشی تا بر خبزی زیرا خداوند انها را دشمن دارد و لعنت کند پس هر گاه دیدی که در باره امامی از امامان بد گویند بر خیر زبرا غضب خداوند در چنین وقتی بر ایشان نازل کردد
#حدیث_مهدوی 
امام کاظم(ع)
«یغیب عن ابصار الناس شخصه و لا یغیب عن قلوب المومنین ذکره، و هو الثانی عشر منا، یسهل الله له کل عسیر و یذلل له کل صعب و یظهر له کنوز الأرض و یقرب له کل بعید، و یبیر به کل جبار عنید، و یهلک علی یده کل شیطان مرید. ذاک ابن سیدة الاماء الذی یخفی علی الناس ولادته، و لا یحل لهم تسمیته، حتی یظهره الله عزوجل، فیملأ به الأرض قسطا و عدلا، کما ملئت جورا و ظلما».
«شخص او از دیدگان ناپدید می شود ولی یاد او هرگز از خاطره ی مومنان فرامو
سوره الرحمن را عروس قرآن می خوانند چرا که فضیلت و خواص سوره ی الرحمن بقدری است که این لقب برازنده ی آن است چنانچه حضرت زهرا(س) قرائت کننده ی سوره الرحمن را ساکن بهشت فردوس می خوانند.

فضیلت سوره الرحمن و دعاهای آن
یکی از پرفضیلت ترین سوره های مبارک قران کریم سوره الرحمن است که نام دیگرآن «آلاء» و لقبش عروس قرآن است. این سوره پنجاه و پنجمین سوره قرآن است و 78 آیه دارد . این سوره دارای فضیلت بسیاری است که در این بخش از دین و مذهب نمناک درباره فضیلت
شاید شما هم مثل من تعجب کنید اگر بدانید ده حقیقت علمی مهمی که در قرن اخیر کشف شده است, قرآن 1400سال پیش از آن پرده برداشته است ....

ویژگی منحصر به فرد دوران ما این است که به عصر فضا نامگذاری شده است زیرا انسان توانسته است بسیاری از حقایق خیره کننده جهان خلقت را کشف کند و نوع نگاه ما را به جهان پیرامون خود تغییر دهد. عجیب آنکه که می بینیم این حقایق به طور واضح در کتابی که قبل از 1400سال پیش نازل شده است, بیان شده است. آن هم در دورانی که علم نجوم چیزی جز
عن الإمام الصادق(علیه السلام): إذا کان یوم القیامة نشر اللّه تبارک و تعالىٰ رحمته حتى یطمع إبلیس فی رحمته! زمانی که قیامت برپا شود، خداوند آنقدر رحمتش را منتشر می‌کند تا اینکه حتی ابلیس هم نسبت به رحمت خدا طمع می‌کند! الأمالی للشیخ الصدوق(ره)؛ ص۲۷۴
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
آنچنان از رحمت خداوند میگویند که نتیجه کلامشان انکار جهنم و عذاب میشود....
آری خداوند بسیار مهربان است حتی از پدرو مادر مهربان‌تر
ولی آنکس که در رحمت و مهربانی و محبت خداوند آنقدر افراط میکند که عذاب را منکر میشودجواب قربانیان اسید را چه میدهد؟
انسانهایی که تا عمر دارند باید تاوان ظلم از  حیوانات پست تری را بدهند و ثانیه ها را با رنج و درد تحمل کنند...
براستی خداوند اگر با آنکس که اسید
21، 21این یک رسم هر ساله است که درب حیاط خلوت کوچکمان را باز کنیم و طنین الله اکبرمانبین صدای مردم، گم شود...و من با تمام وجودماین رسم شیرین را دوست دارمبلکه به آن تعلق دارم...چهل ساله که پای انقلاب اسلامی ایرانبرای رسیدن به تمدن نوین #اسلامیو حقیقت کلمه ی توحیدفریادهاجان هامال هابذل شده...چهل ساله کهسرزندگیامیدو انگیزه ی رسیدنمشق این قطره های نوره...و من دوشادوش مردهایمانیقینم رابه گوش آسمان می‌رسانمکه خداوندبزرگتر است از هر اندیشه ایو خداون
سلام بر شما چند وقتی سرم مشغول کار هایی شد و نتونستم پاورپوینت براتون اماده کنم ولی در اینجا من پاورپوینتی دارم در مورد اولین انسان (حضرت ادم) او اولین انسان در زمین بود گه نیمی از خاک و نیمی از خدا تمولد شده بود او اولین یتیم این جهان ما بود و همچنین اولین کسی که بر بهشت زیبای خداوند وارد شد و کسی که از بحشت اخراج شد. تنها یار و یاور او بود حوای پاک و خداوند متعال در این پاورپوینت با این فرد بزرگ بیشتر اشنا میشوید با تشکر و ممنون از نظرات شما
در
آدم و حوا بعد از هبوط به زمین از رفتارشان در نافرمانی از دستور خدا احساس شرمندگی و پشیمانی میکردند.ظاهرا زمین برای آنان چندان جذاب و جالب نبود!برای همین در جستجوی راهی برای بازگشت بودند.
اینجا هم خداوند برای آدم راه حلی قرار می دهد:فتَلَقَّی آدَمُ مِنْ رَبِّهِ کلِماتٍ فَتابَ عَلَیهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِیمُ
سپس آدم از پروردگارش کلماتی دریافت داشت و خداوند توبه او را پذیرفت که خداوند توبه پذیر مهربان است
این همه توجه از سوی خدا
حقیقت توسل
بخش سوم

اقسام توسل
با نظر به اینکه چه چیزی در توسل واسطه قرار می گیرد میتوان توسل را به چند دسته تقسیم کرد:
۱- توسل به اسما و صفات الهی که یکی از راه‌های طلب مغفرت از خداوند و استجابت دعا، قسم دادن خداوند به اسما و صفات اوست ترمذی در کتاب خود نقل می کند:
پیامبر صلی الله شنیدند که مردی میگوید:<< اللّهم اِنّی اسئلک بأنّی أشهد أنّک أنت اللّه لا إله إلّا أنت الاحد الصمد الّذی لم یلد ولم یولد ولم یکن له کفواًً أحد >>(خدایا تو را قسم
هوحضرت وصی امام امیرالمؤمنین علی علیه السلام:هیچ کس ایمان را به حد کمال خویش نمی رساند تا آنکه مرا به عمق معرفتم بشناسد. پس آنگاه که مرا به این معرفت شناخت ، هر آینه خداوند قلب او را با ایمان آزموده ، سینه اش را برای اسلام گشاده ساخته و عارفی روشن بین گردیده است و هر کس که از شناخت آن کوتاهی نمود و به آن نرسید ، شک کننده و تردیدگر است. معرفت من به نورانیت معرفت خداوند عزوجل است و معرفت خداوند عزوجل ، معرفت من به نورانیّت است.حدیث معرفت به نورانی
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه
مولایمان امام محمد باقرالعلوم به ابا ربیع فرمودند
ای ابا ربیع
ریاست را طلب مکن
دنباله رئیس هم مباش
به بهانه ما اهل بیت هم از مردم نخور که
خداوند بیچاره و فقیرت خواهد کرد
وسائل الشیعه
کلمن مسافرتی:
یخدان یا کلمن مسافرتی، بد نیست کمی در مورد کارایی و موارد استفاده از کلمن مسافرتی توضیح بدهیم.همانطور که می دانید سالم نگه داشتن مواد غذایی در طول سفر یکی از دغدغه های انسان هاست.بنابراین داشتن یک کلمن مسافرتی خوب و مرغوب این نیاز را برطرف می کند.
جهان پلاستیک با در نظر گرفتن این نیاز تولیدات متنوع و بسیار زیبا و مرغوبی را با استفاده از پلاستیک درجه یک و همچنین با بکارگیری جدیدترین دستگاه های تولید کلمن آب داشته است.کلمن صندوق
ابو علی سینا ،ملقب به حجت الحق ، در سال 370 در نزدیک شهر بخارا به دنیا آمد . وی با خواندن تفسیر کتاب " حکمت الهی فارابی " از نظریات سقراط درس حکمت الهی را فراگرفت و در سن هیجده سالگی ، از تحصیل علوم بی نیاز شد . 
نظریه فلسفی ابن سینا :
در جهان هر چه هست ،به همان دلیل که هست ،جزو وجود است .وجود را خداوند ایجاد کرده است ولی؛ خود خدا ، سر سلسله موجودات نیست . یعنی خداوند که آفریدگار وجود است ، در خارج از حیطه موجودات قرار گرفته و نسبت به موجودات قدیم می ب
امام حسن عسکری علیه السلام در روایتی ناب و زیبا خطاب به غافلانی چون بنده میفرماید:«انّ الوصول الی اللّه عزّوجلّ سفرٌ لا یُدرَک الّا بامتِطاء اللّیل»وصال به خداوند عزوجل سفری است که جز با مَرکَب راهوارِ «شب زنده داری» به دست نمی‌آید....اساتید سلوک میفرمایند که حقیقت آنوقت بر جان ما طلوع میکند که خیالات و خواطر و افکار پراکنده از صحنه‌ی دل زدوده شود، و بهترین وقت برای این هدف، سکوت نیمه شب است و لذا سفارش اهل بیت و بزرگان همیشه به شب زنده دار

خداوند متعال می فرمایند:

وقتی بنده یک وجب به من نزدیک شود ذراعی [از آرنج تا نوک انگشتان] به او نزدیک شوم و چون ذراعی به من نزدیک شود بیش از دو ذراع به او نزدیک شوم و اگر با راه رفتن به سوی من آمد من دوان دوان به سویش آیم.

چقدر خداوند مهربان است؛ خودش در آخر حدیث قرب نوافل می‌فرماید: ما تردّدتُ فی شیء أنا فاعلُه کتردّدی فی موت مؤمنٍ یکرهُ المَوت و أنا أکره مَسائته؛ من در هیچ چیزی که می‌خواستم به جای آورم متردد نشدم به اندازه تردّدم در مرگ مومنی که اراده داشتم او را بمیرانم، او مرگ را ناگوار می‌دانست، و من آزار و اذیت او را ناگوار می‌داشتم...
«١٠٥»ما یَوَدُّ الَّذِینَ‌ کَفَرُوا مِنْ‌ أَهْلِ‌ الْکِتابِ‌ وَ لاَ الْمُشْرِکِینَ‌ أَنْ‌ یُنَزَّلَ‌ عَلَیْکُمْ‌ مِنْ‌ خَیْرٍ مِنْ‌ رَبِّکُمْ‌ وَ اللّهُ‌ یَخْتَصُّ‌ بِرَحْمَتِهِ‌ مَنْ‌ یَشاءُ وَ اللّهُ‌ ذُو الْفَضْلِ‌ الْعَظِیمِ‌ 
کافران از اهل کتاب و مشرکان،دوست ندارند که هیچ خیر و نیکى از طرف پروردگارتان بر شما نازل شود.در حالى که خداوند،رحمت خود را به هرکه بخواهد اختصاص مى‌دهد،و خداوند صاحب فضل بزرگ است. 
نکته‌ها: 
ا
«٢٤٤»وَ قاتِلُوا فِی سَبِیلِ‌ اللّهِ‌ وَ اعْلَمُوا أَنَّ‌ اللّهَ‌ سَمِیعٌ‌ عَلِیمٌ‌ و در راه خداوند پیکار کنید و بدانید که خداوند شنوا و داناست. نکته‌ها: در آیه قبل خواندیم که فرار از جنگ،چاره‌ساز نیست و قهر خداوند مى‌تواند هزاران نفر فرارى را فراگیرد . این آیه مى‌فرماید:اکنون که مرگ و حیات به دست اوست،پس در راه او پیکار کنید و بدانید که پاداش شما نزد او محفوظ‍‌ است.زیرا او به آنچه بر شما مى‌گذرد،آگاه است. پیام‌ها: ١-جهاد و مبارز
بهار امثال در سال های اخیر یکی از بهترین سال های بهاری بود که مناطق خراسان جنوبی رو فرا گرفت البته در اکثر نقاط کشور بارندگی زیاد بود به بعضی ها به شادی گذشت و به بعضی ها با غم و اندوه و این رسم روزگاره پایان هر خوشی غم است و پایان هر شکستی پیروزی ایست . شر و خیر اعمالی ایست که خداوند بندگانش را می ازماید و انها را در امتحان قرار می دهد 
باید در این امتحان الهی  به نشانها و حکمت های خداوند بنگریم و شاکر نعمتهای خداوند باشیم  که انسانها را با شر و
مَا کَانَ لِنَبِیٍّ أَن یَکُونَ لَهُ أَسْرَىٰ حَتَّىٰ یُثْخِنَ فِی الْأَرْضِ تُرِیدُونَ عَرَضَ الدُّنْیَا وَاللَّهُ یُرِیدُ الْآخِرَةَ وَاللَّهُ عَزِیزٌ حَکِیمٌ
هیچ پیامبری حق ندارد اسیرانی (از دشمن) بگیرد تا کاملاً بر آنها پیروز گردد (؛ و جای پای خود را در زمین محکم کند)! شما متاع ناپایدار دنیا را می‌خواهید؛ (و مایلید اسیران بیشتری بگیرید، و در برابر گرفتن فدیه آزاد کنید؛ ولی خداوند، سرای دیگر را (برای شما) می‌خواهد؛ و خداوند قادر و حک
شهادت یک آرزو و رویا نیست. شهادت یک عهد است با معبود و یک رویه برای زندگی کردن در هر لحظه تا زمان پیوستن به قافله ی کربلا.
شهادت برای کسانی که کاهلند آرزویی است بس دور و دراز. اگر رحمت خداوند حدی داشت می شد با اطمینان گفت که کاهلان را به وادی "بل احیاهم" راهی نیست؛ در حالی که خداوند هم رحمان است و هم رحیم.
بهار امثال در مقایسه با سال های اخیر یکی از بهترین سال های بهاری بود که مناطق خراسان جنوبی رو فرا گرفت البته در اکثر نقاط کشور بارندگی زیاد بود به بعضی ها به شادی گذشت و به بعضی ها با غم و اندوه و این رسم روزگاره پایان هر خوشی غم است و پایان هر شکستی پیروزی ایست . شر و خیر اعمالی ایست که خداوند بندگانش را می ازماید و انها را در امتحان قرار می دهد 
باید در این امتحان الهی  به نشانها و حکمت های خداوند بنگریم و شاکر نعمتهای خداوند باشیم  که انسانها

خداوند به موسی گفت :
از دو موقعیت خنده م می گیره :
((وقتی من بخوام کاری انجام بشه و تلاش بیهوده ی دیگران رو می بینم تا جلو انجام اون کار رو بگیرند و وقتی من نخوام کاری انجام بشه و جماعتی رو می بینم که برای انجام اون به آب و آتش می زنند.))

قدرت تقدیر خداوند از خواست پدرم و مادرم و حتی از خواست خودمون هم بیشتره .

روی ماه خداوند را ببوس !
#مصطفی مستور
هر خیر
جمعی که برای افراد جامعه مفید باشد درماه رمضان ارزش بیشتری در نزد خداوند
دارد.البته اگرنیت صادقانه داشته باشیم و برای خدا انجام دهیم.
چند
عمل خیراجتماعی را که رسول خدا در ماه رمضان، سفارش کرده اند:
1:به نیازمندان و
بینوایانتان صدقه بدهید.
2:به بزرگان خود
احترام کنید
3: بر کوچک هایتان ترحّم کنید.
4: به بستگانتان نیکى
کنید. و هر که در این ماه به خویشاوند خود نیکى کند ، در
روز دیدار ، خداوند با رحمتش به او نیکى خواهد کرد ؛ و هر کس در آن از خویش
خداوند به صورتم سیلی می زند تا سختی زندگی را نشانم دهد اما برای پسر همسایه یک دوچرخه جدید می خرد تا آن را در امتحان الهی قرار دهد! چه کسی می تواند اثبات کند اگر سهم من به جای سیلی یک دوچرخه نبود، شکر گذار نبودم؟! کسی که هیچگاه در وضعیت نداشتن مطلق نبود چگونه می تواند برای دزدی قانون تنظیم کند! باید باور کرد خداوند در بین مخلوقانش تبعیض قائل می شود. آنگاه از همه انتظار شکر گذاری دارد! ای کاش خداوند نعمت سپاس گذاری را در همین دنیا به آدم میداد، ای
اکثر مشکلات را دور زدم و حتی از مواجه شدن با آن ها گریختم
راه آسان تر را انتخاب کردم و دنبال میان بر گشتم
اما
حال که گذشته را مرور می کنم
می بینم جاهایی که بین راه آسان تر و سخت تر، راه سخت تر را رفتم
هم چیزهای زیادی یاد گرفتم
هم آدم دیگه ای شدم
حتی در حد پیاده روی نسبت به استفاده از ماشین
بلبرینگ قطعه پر مصرف صنعتی که تاریخچه
پیدایش آن به بیش از هزار سال پیش و زمان رومیان باستان می رسد بشر از
ابتدای خلقت به دنبال استفاده از ابزار جهت آسان نمودن زندگی خود بوده
است.استفاده از بلبرینگ
در ابتدا تنها جهت آسان نمودن حرکت اجسام بوده است اما با گذشت زمان و
پیشرفت علم بلبرینگ به قطعه ضروری در صنعت تبدیل شد.بلبرینگ مدرن اولین بار
در سال 1899 میلادی در شهر جکسون کشور آمریکا با برند تیمکن تولید
شد.تولید بلبرینگ در سال های ابتدایی تنها
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در کتاب ثواب الاعمال وعقاب الاعمال چنین آمده است
امام باقر علیه السلام نقل مى نمایند که رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: خداوند عزوجل مى فرماید: کسى را که در اسلام از پیشواى ظالمى که از جانب خداوند عزوجل نیست اطاعت کند، حتما عذاب مى کنم ، گرچه انسان نیکوکار و با تقوایى باشد و هر کسى که در اسلام از پیشواى هدایتگرى که از اطراف خداوند عزوجل باشد اطاعت کند، حتما او را مى بخشم ، گرچه خو
نرخ پمپ های 200 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در ا
نرخ پمپ های 110 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در ا
نرخ پمپ های 110 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در ا
نرخ پمپ های 200 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در ا

ای خداوند
مرا به کار وادار و به کار من برکت بده، در آغاز و در میانه و در پایان. زیرا اگر تو مرا به کار نخوانی، من کار نمی‌کنم. تویی که رخصتِ کار می‌دهی. تو می‌توانی با بیماری و با اندوه مرا زمین‌گیر کنی. مرا زمین‌گیر نکن. و به کارِ من برکت بده. زیرا اگر برکتِ تو نباشد، شورِ کار به سردیِ بیماری تبدیل می‌شود.

ای خداوند
مرگِ مرا به سوی من بفرست. مرگِ مرا که مانند اسبِ سیاهی‌ست، به سوی من بفرست؛ چرا که پیاده‌ام. و به پاهای بلندش قوت ببخش. اما صد
امام باقر ع فرمود نه بخدا سوگند خداوند از مردم جز دو خصلت نخواسته است یکی اعتراف بنعمتهای او تا نعمت را بر ایشان بیفزاید ودبگر اعتراف بگناهان تا انهارا برای ایشان بیامرزد  3 برخی از اصحاب عمروبن عثمان از حضرت صادق حدیث کند که شنیدم ان حضرت مبفرمود همانا مردگاهی گناه کند وخدا لوسیله ان اورا ببهشت برد عرضکردم خداوند بسبب گناه اوراببهشت برد فرمود اری هر اینه او گناه کندو پیوسته از تن ترسان است و بر خود خشمناک است پس خداوند لباو ترحم کند واورا 
در گوشه ای از عرش خداوند نوشته اند: «حسین (ع) کشتی نجات و چراغ هدایت است.» حسین (ع) همان راز بزرگ آفرینش انسان است که بشریت بدون رمز گشایی آن ، راهی به سوی سعادت نخواهد یافت. همان راز بزرگی که اکنون در قرن بیست و یکم، زمانی که نیمی از جهان بوی خون گرفته و نیمی دیگر از تعفن بی اخلاقی رنج می برد ، میلیون ها انسانِ عاشق را حول ارزشمندترین صفات انسانی در شهری به ظاهر کوچک به نام کربلا جمع کرده است. آری حسین راز بزرگ آفرینش است که بشر را از غرق شدن در در
قیمت پمپ های 200 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
تعرفه پمپ های 200 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
قیمت پمپ های 200 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
خرید پمپ های 200 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
تعرفه پمپ های 200 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
تعرفه پمپ های 110 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
قیمت پمپ های 110 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
خرید پمپ های 110 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
قیمت پمپ های 110 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در
تعرفه پمپ های 110 بار برتوآسیا صنعتشرکت آسیا صنعت افتخار دارد تا دامنه متنوعی از انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک اعم از شیلنگ هیدرولیک ، شینلگ پنوماتیک ، اتصالات هیدرولیک ، اتصالات پنوماتیک ، نازل مهپاش ، نازل کارواش ، اتصالات کارواش ،اتصالات مهپاش ، تفنگی بادپاش ، کوبلینگ های هیدرولیک و پنوماتیک و ...مشاوره و خدمات پس از فروش را برای شرکت های صنعتی،تولیدی،تحقیقاتی،دانشگاهی،اموزشی،خصوصی و دولتی ارائه نماید. آسیا صنعت با سال ها تجربه در

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ اطلاع رسانی فروشگاه اینترنتی اپو دستگاه قالیشویی سخنور با ضمانت نامه کتبی و قیمت استثنایی مجمع الذاکرین آل طاها و یاسین علیهم السلام محصولات فینیش Finish آموزش مینا (پایه دوم و سوم ابتدایی ) ربات های رایگان تلگرام کتابهایی که خواندم تنهاترین سردار مهندسی مکانیک